Мени
Кошничка
Искористете бесплатна испорака за сите нарачки над 1500ден. и тежина до 5кг.

Машинка за сецкање со 12 различни секачи

Машинка за сецкање со 12 различни секачи
Машинка за сецкање со 12 различни секачи
Машинка за сецкање со 12 различни секачи
Машинка за сецкање со 12 различни секачи
Машинка за сецкање со 12 различни секачи
Машинка за сецкање со 12 различни секачи
Машинка за сецкање со 12 различни секачи
Машинка за сецкање со 12 различни секачи
Машинка за сецкање со 12 различни секачи
Популарно -66 %
Машинка за сецкање со 12 различни секачи
Машинка за сецкање со 12 различни секачи
Машинка за сецкање со 12 различни секачи
Машинка за сецкање со 12 различни секачи
Машинка за сецкање со 12 различни секачи
Машинка за сецкање со 12 различни секачи
Машинка за сецкање со 12 различни секачи
Машинка за сецкање со 12 различни секачи
Машинка за сецкање со 12 различни секачи
Машинка за сецкање со 12 различни секачи
  • Количина: На залиха
  • Модел: 1814
Продадени: 1239
Прегледи: 237471
490ден.
1,450ден.
Цената е со вклучен ДДВ 18%

Практична, револуционерна, иновативна, мултинаменска машинка за сецкање – Nicer Dicer Plus.

Задолжителна алатка за сите оние што го обожуваат кулинарството, а храната ќе ја сецкате до перфекција.
Несмасните прсти и острите ножеви не одат заедно, заштите се со оваа мултинаменска машинка за сецкање и дробење.
Оваа кујнска алатка со ергономски дизајн е исклучително лесна за користење, a ножевите на сите додатоци се од остар нерѓосувачки челик што значи дека ќе ги користите повторно и повторно. 
Уникатниот дизајн на машинката ја прави исклучително лесна за чистење, сите додатоци лесно се вадат и стават, така да може да ги измиете посебно.

Во сетот се вклучени 6 различни додатоци за сецкање со кој храната може да ја сечете на десетина различни начини. Може да сецкате коцки, кришки, ленти во повеќе големини и дебелини, може да лупите, рендате и да миксате. Ограничени сте единствено со вашата имагинација. А како ексклузивен бонус вклучено е и мало ДВД со видео рецепти.

Карактеристики и погодности:

·         Мултинаменско користење, комбинирајте храна по желба.

·         Брзо и лесно сецкање на овошје, зеленчук, јајца, кашкавал….

·         Остри ножеви изработени од нерѓосувачки челик.

·         Лесно се отвара и се заменуваат додатоците

·         Исклучително лесно за чистење

·         Кога сецкате кромид и лук, рацете нема да ви мирисат

·         Телото е изработена од проѕирна пластика, за да гледате како сецкате 

·         Заштедува време, храната не ја контаминирате со рацете

·         Ергономски дизајн

·         Сецкање на кришки, ленти, коцки, лупење, рендање

Сетот се состои од:

·         1 Главна единица

·         1 Проѕирен сад (кој може да служи и како сад за складирање)

·         1 Капак со копче

·         1 Додаток за сечње на коцки и ленти

·         1 Додаток за кружно сечење на осмини и четвртини

·         1 Додаток за сечење во форма на V

·         1 Додаток со ренде

·         1 Двонасочен нож за лупење

·         1 Заштитен додаток за сецкање

·         1 Заштитен додаток за сечивото со осмини и четвртини

·         1 Пластичен капак за одржување на свежината на храната

·         1 мало ДВД со рецепти

Трошокот а испорака на производите не е вклучен во цената и истиот се пресметува дополнително од страна на поштенсксиот сервис со кој имаме склучено договор, зависно од адресата на испорака и тежината.

За нарачки до 5кг кои се доставуваат во градско населено место цената на испорака изнесува 100ден.
За нарачки кои се доставуваат во  селски населени места до 5км од град трошокот за испорака на истите е 150ден.

Доставата за нарачки до 5кг. со износ над 1500ден. е бесплатна.

Бесплатната достава не важи за производи со тежини над 5кг. и за истите се пресметува дополнително според следниот ценовник:

  • Од 5-9кг. 130ден.
  • Од 10-15кг. 150ден.
  • Од 16-20кг. 170ден.
  • Од 21-25кг. 190ден.
  • Од 26-30кг. 210ден.
  • Од 31-35кг. 230ден.
  • Од 36-40кг. 250ден.
  • Од 41-50кг. 270ден.