Мени
Кошничка
Искористете бесплатна испорака за сите нарачки над 1500ден. и тежина до 5кг.

Арганово масло


Модел: 207
ОПИССпецијализиран серум за лице со напредна формула со дејство против стареење и антиоксиданс. Содржи матични клетки од Арган кои интервенираат во процесот на само-обновување на дермалните матични клетки, ја зголемуваат густината на кожата, ја затегнуваат кожата и ги намалуваат брчките. Природните ..
1,313ден.
Модел: 220
ОПИССо матични клетки од арган за зацврстување, регенерација и дејство против брчки.Количина: 30ml ДЕРМАТОЛОШКИ ТЕСТИРАНО..
693ден.
Модел: 204
ОПИСКрем за тело со богата, пријатна текстура што ја навлажнува, обновува и регенерира кожата. Тој е богат со арганово масло и арганов путер, високо концентриран со масни киселини и витамин Е кои ги инхибираат оксидирачките својства на слободните радикали и ја регулираат влажноста и реструктуирањето..
948ден.
Модел: 206
ОПИСМоќен крем за очи со пријатна текстура на мелем, збогатен со екстракти од арганови матични клетки и растителни екстракти кои ги измазнуваат брчките, ја зголемуваат конзистентноста и еластичноста на кожата, демонстрираат акција за кревање на виснатиот очен капак и ги избледуваат темните кругови и..
1,313ден.
Модел: 205
ОПИССкапоцено масло за убавина кое ги комбинира навлажнувачките и антиоксидантните својства на маслото од арган, маслиново масло, сончогледово масло, масло од семе од грозје и масло од семе од чиа со повеќеслојна грижа, која е богата со масни киселини О3 & 6 и флавоноиди.Употреба:Коса: Испрскајт..
1,167ден.
Модел: 210
ОПИСХипер навлажнувачки крем за лице со заштитни, антиоксидативни и обновувачки својства. Богато е со путер од арганово масло и екстракт од лисја од арганово дрво кои го штитат природниот колаген на кожата и ја зајакнуваат дермалната бариера, спречувајќи го предвремено стареење. Природниот полисахар..
1,313ден.
Модел: 209
ОПИСНегувачкиот крем за лице со анти-стареечки состојки и заштита од сонце. Арганските матични клетки ги штитат и ги ревитализираат дермалните матични клетки, ја зголемуваат густината и цврстината на кожата, нежните поставени брчки го спречуваат предвременото стареење. Маслото и полифенолите од арга..
1,531ден.
Прикажани 1 до 7 од 7 (1 страни)