Мени
Кошничка
Искористете бесплатна испорака за сите нарачки над 1500ден. и тежина до 5кг.

Протеински десерти


Модел: bpb-100-marzipan
БООСТЕР е вкусен високоенергетски бар со вкус на ванила и чоколадопроизведен на целосна база на веј протеин. Содржи масти добиениод природни состојки кои се користат во процесот на производтво,како на пример кикиритки и пулпа од какао, како и есенцијални масникиселини кои се природен извор на енерги..
120ден.
Модел: bpb-100-forest
БООСТЕР е вкусен високоенергетски бар со вкус на ванила и чоколадопроизведен на целосна база на веј протеин. Содржи масти добиениод природни состојки кои се користат во процесот на производтво,како на пример кикиритки и пулпа од какао, како и есенцијални масникиселини кои се природен извор на енерги..
120ден.
Модел: bpb-100-vanilla
БООСТЕР е вкусен високоенергетски бар со вкус на ванила и чоколадопроизведен на целосна база на веј протеин. Содржи масти добиениод природни состојки кои се користат во процесот на производтво,како на пример кикиритки и пулпа од какао, како и есенцијални масникиселини кои се природен извор на енерги..
120ден.
Модел: elite-30-wcvc
100%  вкусен без чувство на винаDymatize Elite Layer bar е најновиот протеински бар кој може да го конзумирате во секое време без чувство на вина. Супер вкусен и задоволувачки залак кој е со висок процент на протеин и низок процент на шекер.Во внатрешноста на вкусниот слој од бело или млечно чо..
130ден.
Модел: elite-30-cpbc
100%  вкусен без чувство на винаDymatize Elite Layer bar е најновиот протеински бар кој може да го конзумирате во секое време без чувство на вина. Супер вкусен и задоволувачки залак кој е со висок процент на протеин и низок процент на шекер.Во внатрешноста на вкусниот слој од бело или млечно чо..
130ден.
Модел: bpc-300
Protein spread with hazelnuts and cocoa, without added sugars, contains naturally occurring sugars. Contains a sweetener.BOOSTER PROTEIN CREAM CHOCOLATE-NUTS is a delicious spread cream sweetened with maltitol. Consuming maltitol-containing food instead of sugar helps maintain tooth minera..
450ден.
Модел: bpc-300-coco
Бустер протеин крем кокос е деликатесен крем засладен со малитол. Производот може да формира слоеви. Доколку забележите маслен слој во путерот само промешајте и производт е готов за конзумирање.INGREDIENTS:sweetener – maltitol (33%); non hydrogenated and fractioned palm oil (RSPO); milk protein conc..
450ден.
Модел: pcb-35
Delicious protein bar full of chocolate, without added sugar and palm oil.HealthyCo Proteinella Chocolate Bar – chocolate bar with added protein, no added sugarHealthyCo Proteinella Chocolate Bar is a delicious chocolate protein bar that is completely free of added sugar and palm oil. In additi..
85ден. 100ден.
Модел: pwcb-35
Delicious protein bar full of chocolate, without added sugar and palm oil.HealthyCo Proteinella Chocolate Bar – chocolate bar with added protein, no added sugarHealthyCo Proteinella Chocolate Bar is a delicious chocolate protein bar that is completely free of added sugar and palm oil. In additi..
85ден. 100ден.
Модел: p-45-straw
Delicious protein bars with a full 22.5g protein per bar. Ideal for muscle building and recovery.Advantage of ProteinPro Protein Bar:22.5g of protein per bar.Only 150 kcal.Minimal with sugar.Good for the muscles. Recover your muscles with a serious protein bar that tastes good.Dosage sugge..
90ден. 110ден.
Модел: pb-45-coco
ProteinPro Bar – enjoy a delicious protein bar with 50% protein content and no added sugarProteinPro Bar is a delicious protein bar that boasts up to 22.5 grams of protein (50%). It is thanks to the high proportion of protein that it fills you up perfectly, pl..
90ден. 110ден.
Модел: chocopeanut
Chocolate and peanuts – the best of both worlds ♥HealthyCo Choco peanut butter is a flavorful peanut butter with chocolate, completely free of palm oil or added sugar. The peanut and chocolate cream is vegan and can be used as you wish, for example for pastries, as a luxurious spread or as a go..
350ден. 400ден.
Модел: p-400
Ingredients: Sweetener: maltitol, sunflower oil, whey protein concentrate (from milk) (contains milk) (12%), hazelnuts (10%), sweet whey powder (from milk), fat-reduced cocoa powder (6,5%), cocoa butter, coconut oil, emulsifier: lecithins (sunflower), vanilla extract. Excessive consumption may ..
450ден. 490ден.
Модел: pwc-200
Ingredients: Sweetener: maltitol, sunflower oil, skimmed milk powder (13%), whey protein concentrate (from milk) (12%), cocoa butter, coconut oil, emulsifier: lecithin (sunflower), vanilla extract.Nutrition values per 100g:Energy (kJ/kcal) 2187/528Protein 14,2gFat 39,2gof which s..
250ден. 270ден.
Модел: pwc-400
Ingredients: Sweetener: maltitol, sunflower oil, skimmed milk powder (13%), whey protein concentrate (from milk) (12%), cocoa butter, coconut oil, emulsifier: lecithin (sunflower), vanilla extract.Nutrition values per 100g:Energy (kJ/kcal) 2187/528Protein 14,2gFat 39,2gof which s..
450ден. 490ден.
Прикажани 1 до 15 од 49 (4 страни)
Нашиот сајт користи колачиња (cookies). Со продолжување на користење на сајтот или кликнување на “Во ред” се согласувате со користењето на колачињата и тоа: неопходни колачиња, претпочитани, статистички, маркетиншки, колачиња за перформанси и функционалност и колачиња од социјални медиуми. Некои од овие колачиња се поставени од надворешни провајдери (трети страни). ПОЛИТИКА ЗА КОЛАЧИЊА