Мени
Кошничка
Искористете бесплатна испорака за сите нарачки над 1500ден. и тежина до 5кг.

Книги


Модел: Некој друг живот
Близначките Ирене и Марта ван дер Линден безгрижно ги минуваат детството и младоста во живописното гратче Харлем на досег на Амстердам. По изгледот речиси идентични, по карактерот непомирливо различни, нераскинливо се поврзани една со друга. Но, нивниот татко, ценет доктор, чува тајна која може да ј..
390ден.
Модел: Волци и ангели
Безживотното тело на неидентификуван маж – инвалид е пронајдено една студена ноќ во финскиот град Тампере. Наскоро, се случуваат и други напади на инвалидизирани луѓе. Детективот Сакари Коскинен и неговиот ексцентричен тим тргнуваат во акција. Како овие настани меѓусебно се поврзани? Постои ли серис..
480ден.
Модел: Полноќна роза
Во периодот кога британската империја е во зенитот на својата моќ, единаесетгодишната Анахита, се спријателува со принцезата Индира, разгалената керќа на еден индиски владетел. Во пресрет на првата св. војна, тие заминуваат во Англија.Таму го запознаваат Доналд Астбери, наследник на величенствениот ..
390ден.
Модел: Последниот истрел
Кога млада девојка од Промис Фолс е убиена од пијан возач, општината бара одговори. Не е важно што е обвинето момчето: тоа што го гледаат е дека тој одзел живот , а добил мала казна. Додека бесот расте , злобни закани се упатени кон момчето и неговото семејство. Кога Кал Вивер е повикан да истражи ,..
390ден.
Модел: ПОСЛЕДНАТА ПРОЛЕТ ВО ПАРИЗ
„Трагедијата на животот не е смртта туку сето она што умрело во нас додека сме живееле. Виктор го сакав како што се сака еднаш во животот. Безумно. Мојата младост не беше причина за тоа љубовно дивјаштво, напротив. Тој беше тишината на мојата вселена, светлината на душата во темни времиња. Без него ..
330ден.
Модел: Куферот од Берлин
И во ова дело, Јелена Бачиќ Алимпиќ со силата на својот раскажувачки талент вешто ги преплетува приказните за две жени, два града и едно злосторство. Напишан со истенчено внимание за историски поединости и полн со емотивен набој, КУФЕРОТ ОД БЕРЛИН е интригантен роман кој ќе ви ја врати вербата во бе..
330ден.
Модел: Јоргованот секогаш цвета по зимата
Длабоко допирлива и вистински незаборавна, со сигурност ќе ги воодушеви сите љубители на романсираната историја. Инспириран од животот на вистинска хероина од Втората светска војна, овој роман ни ја открива приказната за љубовта, заслужената прошка и страшните тајни кои со децении биле скриени. Ова ..
500ден.
Модел: Девојчето на гребенот – Лусина Рајли
Девојчето на гребенот – Лусина РајлиКнига која ќе ви ги разбуди и најдлабоките делови од вашата душа. Незапирлива, возбудлива и длабоа потресна, приказната на Аурора е триумф на љубовта над загубата.Раскошна приказна во иразита атмосфера што ќе ве погоди дирекно во срцето...
550ден.
Модел: Седумте сестри – Лусинда Рајли
Седумте сестри – Лусинда РајлиСудумте сестри е занесна, епска сказна за љубовта и загубата – прва во единствената волшебна серија од седум книги засновани врз легендите за соѕвездието Седум Сестри – и Лусинда Рајли овде ни го потврдува својот исклучителен раскажувачки тален.“Впечатливо, ..
550ден.
Модел: Сестрата создадена од бура – Лусинда Рајли
Сестрата создадена од бура – Лусинда РајлиВтора книга од волшебната серија седум сестри. Заснована врз мотиви за истоименото соѕвездие.“Впечатлива атмосфера, повеќеслојност, приказна што погодува во срцето.”..
550ден.
Модел: Бисерната сестра – Лусинда Рајли
БИСЕРНАТА СЕСТРА Е ЧЕТВРТАТА КНИГА ОД СЕРИЈАЛОТ ЗА СЕДУМТЕ СЕСТРИКеке (Келено), никогаш и никаде не се вклопува. По смртта на нејзиниот татко, милјадерот Тате Солт, доаѓа на животна раскрсница. Го напушта уметничкиот колеџ и гледа како нејзината сакана сестра Ѕвезда се оддалечува од неа, наоѓа љубов..
550ден.
Модел: Сестрата на месечината – Лусинда Рајли
„Сестра на месечината“ е петта епска приказна од серијалот „Седумте сестри“. Тајгета, или нагалено Тиги, е најмистичната а воедно и најдуховна од сестрите  Д' Аплиез. По смртта на Тате Солт, Тиги тргнува по трагите на своето потекло и стигнува во далечните и диви планини на Шкотска. Таму с..
550ден.
Модел: Играта на шепнувачот – Донато Каризи
Злото го менува името, го менува изгледот, се крие оставајќи зад себе неизбришливи траги. Си игра и се забавува и секогаш е неколку чекори напред.Во полицијата стигнал телефонски повик од една фарма оддалечена петнаесетина  километри од градот. Исплашен женски град побарал помош, но таа ноќ бес..
550ден.
Модел: Врева на долниот кат – Линвуд Баркли
СЕКОЈ ЧЕКОР ...Пол Дејвис заборава, лесно се збунува и страда од ненадејни напади на паника.Но, не бил секогаш таков.ТЕ НОСИ ПОБЛИСКУ ...Пред осум месеци, Пол најде две мртви тела на задното седиште од автомобилот на својот колега. Беше нападнат, речиси убиен и оттогаш бавно закрепнуваше. Неговата с..
550ден.
Прикажани 1 до 15 од 21 (2 страни)